Upravit stránku

Okolí

18-ti jamkové golfové hřiště leží v těsném sousedství unikátní národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník. Naleznete zde nejen pěknou přírodu, ale budete mít možnost pozorovat velký počet vzácných ptáků, jedná se o jednu z nejzajímavějších ornitlogických lokalit v České republice. V rezervaci byla také zřízena rozhledna - pozorovatelna, ze které můžete pozorovat život velkého počtu vodních ptáků.  Návštěvníci našeho golfového klubu si mohou u nás vypůjčit kolo a mohou si snadno prohlédnout celou loklaitu této rezervace, případně se do ní vydat na pěší výlet. Více informací získáte zde: Wikipedie - Bohdanečský rybník

LÁZNĚ BOHDANEČ

Léčebné lázně Bohdaneč se orientují na rehabilitace, léčebné procedury a kúry v oblasti pohybového ústrojí. Nabízejí relax centrum (koupele, masáže, aj.), koré solnou jeskyni, plavecký bazén i pravidelné kulturní akce.

5 km dlouhá trasa volnou přírodou, kde je možné seznámit se s pozoruhodnými stavbami a místy. Naučná stezka Gočárův okruh
Cyklotrasy "Podél Opatovického kanálu"

Opatovický kanál (z 15.-16.stol.) je přes 32 km dlouhý uměle vybudovaný kanál, v jehož okolí se nacházejí cyklotrasy o délce 120 km doplněné o informační tabule a odpočinková místa. Prolínají se se sítí turistických tras a naučných stezek. V roce 2014 jsme slavili 500 let Opatovického kanálu.

Přírodní koupání

Písníky Mělice - Lohenice nabízejí čistou vodu, písečné pláže a zelené okolí, to vše doplňuje škola vodního lyžování.
Písník Oplatil s příjemnou písečnou pláží se nachází poblíž vesnic Hrádek (450 let starý dub, dubová alej) a Staré Ždánice (gotický kostel, jezdecký klub).